Web Tasarım Programları

WEB TASARIM PROGRAMLARI
Web Tasarım Programları

Web Tasarım Programları

Web tasarım yapmaya yeni başlayan öğrenciler için web tasarım programları hakkında temel bilgileri şöyle açıklayabiliriz: Adobe ve Microsoft yazılım şirketlerinin marka tescilli programları; Contribute, Dreamweaver, Microsoft web developer, yardımcı web editör programları satmaktadır. Bunun yanı sıra grafik programları satışı da yapmaktadır. Elverişli, kolay kullanılabilen, görsel eğitimleri bulunan web tasarım programları eğitimini alıp çalışırken hızlı, keyifli öğrenmenize yardımcı olacaktır. Yüzlerce hazır kodları, hazır web tema şablonları içeren web tasarım programları, temel, orta, ileri seviye çalışmalar yapmanıza imkan verir.

Web tasarım programlarının desteklediği bazı yazılım dilleri; Html, Xhtml, Asp, Aspx, Php, Css, JavaScript, Ajax gibi en çok kullanılan yazılım dilleri destekler. Web tasarım programları dinamik, estetik arayüz stilleri oluşturmanıza yardımcı olur.

Öğrencilerin öğrenmesini destekleyen Brain Bilişim web tasarım ajansı kendi web sitesinde web tasarım programları kullanabilmek için web tasarım dersleri eğitimi de vermektedir.

En çok kullanılan popüler web tasarım programı Dreamweaver’dir. Kullanışlı olmasının yanı sıra Adobe gibi bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Binlerce hazır kod, hazır şablonlar içerir. Diğer detayları sırasıyla; Html, Asp, Aspx, Php, Css gibi önde gelen programlama dilleri destekler.

Web tasarım şirketlerinin en çok kullandıkları programlar; Dreamweaver, Microsoft web developer, Adobe contribute gibi profesyonel web tasarım programları kullanır.

Web tasarım yapmaya yeni başlayanlar için en uygun web tasarım araçları; Hazır kod ve template içeren dreamweaver programıdır. Resim düzenlemek için paint shop veya photoshop kullanılabilir.

Web tasarım araçları için bir çok program hazırlanmıştır. Bunların yanı sıra fireworks, flash, illustrator, indesign, notepad gibi popüler programlar vardır. Sayısız web tasarım araçları olması sayesinde web sitesi hazırlamak kolaylaşmıştır.