Web Tasarım Dersleri

WEB TASARIM DERSLERİ
Web Tasarım Dersleri

Web Tasarım Dersleri

Yeni başlayan öğrenciler, stajyerler için web tasarım dersleri seviyeli olarak bu sayfada güncel şekilde yayınlanacaktır. İlk derste temel başlangıç web tasarım dersleri yer alır.

İlk web tasarım dersleri konusu HTML sayfa oluşturma olarak aşağıda sıralı şekilde anlatılmıştır.

1. Web Tasarım Dersi: HTML Sayfa Oluşturma

  • Dreamveawer programını açıyoruz.
  • Yeni bir html dosyası oluşturuyoruz.
  • Açık olan sayfayı design moduna getiriyoruz.
  • Merhaba bu html sayfasıdır yazıyorsunuz.
  • Sonra kaydedip F12 tuşuna basıyorsunuz.
  • Karşınıza “Merhaba bu html sayfasıdır” yazısı çıkacaktır.

Çok temel başlangıca sahip web tasarım dersini yukarıda anlatmış olduk. Bir sonraki Web Tasarım Dersleri konumuz görsel ve orta düzey anlatımda olacaktır.

Brain bilişim yeni başlayanlar için temel bilgi niteliğinde Web Tasarım dersleri verecektir. Bu bölüm de sürekli güncel ders notları yazılacaktır.  Bu sayfalarda belirli aralıklarda önemli ve yararlı konuları web tasarım dersleri video uygulaması olarak sunacağız.

İlk Web Tasarım dersine başlayalım. Öncelikle birinci derste oluşturulan HTML sayfayı dreamweaver programında açıyoruz.

Farklı stilde yazılar oluşturmak için; Kalın, eğik, altı çiziliüstü çizili gibi belirtme kodlarından oluşur. Bir sayfanın HTML kodunu incelemek için, sayfa üzerine sağ tıklayıp kaynağı görüntüle demeniz yeterlidir. Sonra Ctrl + F yapıp kalın, eğik, altı çizili gibi kodları inceleyebilirsiniz.

Uygulamalı olarak Web Tasarım dersleri video eğitimi hazırlayıp bu sayfada paylaşacağız. Yeni başlayanlar, ileri düzeyde ders almak isteyenler için verimli web tasarım görsel eğitim dersleri programı oluşturacağız.

Web Tasarım dersleri video projesi kısa bir zaman içerisinde bu sayfa içerisinde düzenli olarak sunulacaktır. Ders konuları başlangıç seviye, orta seviye, ileri seviye olmak üzere üç bölümden oluşacaktır.